Aktualności » Gdańsk

 • Anna Raszeja-Specht 08/12/2018 20:20

   

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że z przyczyn technicznych posiedzenie naukowo-szkoleniowe organizowane w formie zdalnej planowane na 11 grudnia 2018 zostało przełozone na styczeń 2019. O szczególach poinformujemy na początku nowego roku. 

  W imieniu organizatorów przepraszamy.

 • Agnieszka Jankowska-Kulawy 27/11/2018 09:15

  e-posiedzenia naukowo szkoleniowe Oddziału Gdańskiego PTDL

  Szanowni Państwo,

  Zapraszamy na posiedzenia naukowo-szkoleniowe organizowane w formie zdalnej.

  Raz w miesiącu w godzinach popołudniowych Oddział Gdański PTDL dzięki uprzejmości i pomocy ALAB Laboratoria będzie organizował posiedzenie naukowo-szkoleniowe za pomocą platformy teleinformatycznej. Każdy uczestnik spotkania otrzyma za udział 2 punkty edukacyjne.

  Pierwszy wykład internetowy odbędzie się 11 grudnia 2018, o godz. 18.00. Temat wykładu: "Wpływ fazy przedanalitycznej na wiarygodność wyników badań laboratoryjnych".

  Wykład przedstawi dr Agnieszka Ćwiklińska z Zakładu Chemii Klinicznej Katedry Analityki Klinicznej GUMed.

  Często zadawane pytania

  Jak dowiedzieć się o spotkaniu?

  Na stronie Oddziału Gdańskiego PTDL oraz na stronie ALAB laboratoria w zakładce Strefa Lekarza/Webinaria znajdzie się link do formularza rejestracyjnego. Można także wejść bezpośrednio na stronę konferencje.alab.com.pl i tam odszukać zakładkę PTDL.

  Co potrzebuję aby uczestniczyć w posiedzeniu?

  Mamy do wyboru dwie drogi: albo dysponujemy komputerem z dostępem do internetu wyposażonym w głośniki i przeglądarkę internetową albo smartfon – najlepiej ze słuchawkami aby lepiej słyszeć.

  W przypadku komputera: może być to komputer stacjonarny lub najwygodniej – laptop. Na komputerze nie trzeba instalować żadnych programów: wystarczy przeglądarka internetu – zalecamy Mozilla Firefox lub Google Chrome w najnowszych wersjach. W przypadku smartfona: należy ściągnąć z Google Play (telefony z systemem Android) lub z Apple Store (iPhony) aplikację Clickmeeting. Telefon musi mieć włączoną transmisję danych lub być podłączony do sieci WiFi (zalecane). Potrzebny jest także własny adres mailowy: na jego podstawie prowadzona jest identyfikacja, rozsyłane są wiadomości o dostępie itd.

  Ile kosztuje uczestnictwo?

  Samo uczestnictwo jest bezpłatne, uczestnicy ponoszą jednak koszty połączeń internetowych we własnym zakresie.

  Kto może uczestniczyć?

  Każdy diagnosta: członek oddziału gdańskiego PTDL oraz pracownik grupy ALAB lub zaproszeni przez ALAB inni diagności. Warunkiem uczestnictwa w przypadku członków PTDL jest opłacenie składek.

  Liczba miejsc limitowana – decyduje kolejność zgłoszeń dlatego nie należy zwlekać z rejestracją.

  Jak zarejestrować się na spotkanie?

  Należy wejść na stronę konferencje.alab.com.pl i utworzyć tam swoje konto. Następnie wejść w zakładkę PTDL na tej stronie lub skorzystać z linka umieszczonego na stronie PTDL lub ALAB laboratoria.

  Wchodzimy w dane wydarzenie, wypełniamy formularz rejestracyjny podając imię, nazwisko własny adres mailowy (służbowy lub prywatny) oraz określamy się jako członek jednej z trzech kategorii do wyboru: członek Oddziału Gdańskiego PTDL lub pracownik ALAB lub gość ALAB. Rejestracja kończy się 48 godzin przed planowanym posiedzeniem. Natychmiast po rejestracji na podany adres mailowy otrzymają państwo potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia. Na 24 godziny przed posiedzeniem otrzymają Państwo mailowo link do seminarium i 9 cyfrowy numer tzw. numer pokoju.

  Nie dostałem powiadomienia na adres mailowy – co robić?

  Możliwe, że wysłane potwierdzenie trafiło do folderu ze spamem. Prosimy zatem o sprawdzenie tego folderu czy Państwa program pocztowy nie umieścił tam tego maila.

  Jak uczestniczyć w spotkaniu?

  W oznaczonym czasie należy albo skorzystać z linka (komputer, laptop) albo uruchomić aplikację Clickmeeting i wpisać 9 cyfrowy numer pokoju. Na ekranie początkowym wpisujemy swoje imię i nazwisko (będzie dużo uczestników a prowadzący chce wiedzieć kto zadaje pytania) i czekamy na rozpoczęcie. Zaczynamy punktualnie!

  W trakcie spotkania słuchamy prezentacji i można także zadawać pytania za pomocą ekranu czatu – należy po prostu wpisać pytanie. Prowadzący na pewno na nie odpowie albo na bieżąco albo po prezentacji. Po zakończeniu prezentacji i sesji pytań prowadzący zakończy spotkanie. Wyłączamy wtedy po prostu okno przeglądarki lub wychodzimy z aplikacji na smartfonie.

  Punkty edukacyjne

  Zgodnie z §3 ust. 2 pkt 6 i w związku z §3 ust. 1 pkt. 5 lit. c rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 lipca 2017 roku w sprawie ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych (Dz.U. poz. 1519) przysługują w związku z udziałem w e-posiedzeniu 2 punkty edukacyjne. Uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa na których podstawie można wpisać punkty do karty ciągłego szkolenia.

  Certyfikat otrzymają uczestnicy pod dwoma warunkami: muszą być zalogowane na posiedzenie w trakcie całej prezentacji i pytań a członkowie PTDL dodatkowo muszą mieć opłacone składki. Dopuszczalne spóźnienie w logowaniu: 5 minut od początku prezentacji.

  Oglądaliśmy wspólnie posiedzenie. Czy każdy dostanie certyfikat?

  Nie. Certyfikat wystawiony będzie tylko tym co indywidualnie się zarejestrowali i uczestniczyli czyli właścicielom zarejestrowanych kont. Każdy musi indywidualnie zalogować się na posiedzenie.

  Jak otrzymam certyfikat?

  Dwa tygodnie po posiedzeniu zaloguj się na swoje konto w witrynie konferencje.alab.com.pl. Twój certyfikat będzie tam na Ciebie czekał. Wydrukuj go i gotowe.

   

  dr hab. Agnieszka Jankowska-Kulawy

  Przewodnicząca Oddziału Gdańskiego PTDL

 • Agnieszka Jankowska-Kulawy 16/11/2018 09:22

  Zarząd Oddziału Gdańskiego PTDL

  ul. Dębinki 7, 80-211 Gdańsk

  Przewodnicząca: dr hab. n. med. Agnieszka Jankowska-Kulawy

  Z-ca: doc. dr n. med. Anna Raszeja-Specht

  Skarbnik: dr n. med. Joanna Klimaszewska-Łata

   

   

  Serdecznie zapraszamy na posiedzenie naukowo-szkoleniowe Gdańskiego Oddziału PTDL

  7 grudnia 2018 (piątek), godz. 11:00

  Zakład Medycyny Laboratoryjnej Katedra Biochemii Klinicznej GUMed ul. Dębinki 7

  Bud. 27, Sala 238 L/P, I piętro

   

  Program spotkania:

  1. dr Marek Łaszyn Euroimmun Polska Sp.zo.o. Zespół antyfosfolipidowy. Kryteria klasyfikacyjne i diagnostyka serologiczna.

  2. dr Marek Łaszyn Euroimmun Polska Sp.zo.o.  Profil TORCH 10 - nowe narzędzie do oceny statusu immunologicznego kobiety planującej ciążę.

  3. Oferta firmy Euroimmun Polska Sp.zo.o.

   

   

  Przewodnicząca Oddziału Gdańskiego PTDL

  dr hab. Agnieszka Jankowska-Kulawy

 • Agnieszka Jankowska-Kulawy 08/10/2018 06:12

  Zarząd Oddziału Gdańskiego PTDL

  ul. Dębinki 7, 80-211 Gdańsk

  Przewodnicząca: dr hab. n. med. Agnieszka Jankowska-Kulawy

  Z-ca: doc. dr n. med. Anna Raszeja-Specht

  Skarbnik: dr n. med. Joanna Klimaszewska-Łata

  Polish Society of Laboratory Medicine

   

  Serdecznie zapraszamy na posiedzenie naukowo-szkoleniowe Gdańskiego Oddziału PTDL

  9 listopada 2018 (piątek), godz. 11:00


  Sala 238 Zakład Medycyny Laboratoryjnej Katedra Biochemii Klinicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ul. Dębinki 7, bud. 27 , I piętro


  Program spotkania:

   

  1. dr n. farm. Gabriela Langner Centralne Laboratorium Kliniczne Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku: "Międzylaboratoryjne badania porównawcze. Analiza wyników."

   

  2. dr n. farm. Piotr Pikul Centralne Laboratorium Kliniczne Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku: "Alkaptonuria - mało znana choroba".

   

   

  Przewodnicząca Oddziału Gdańskiego PTDL

  dr hab. Agnieszka Jankowska-Kulawy

 • Anna Raszeja-Specht 14/12/2017 13:27

  Serdecznie zapraszamy na posiedzenie naukowo-szkoleniowe Gdańskiego Oddziału PTDL

  12 stycznia 2018 (piątek), godz. 11:00

  Sala konferencyjna hotelu Villa Eva w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Batorego 28

   

  Program spotkania:

   1. Prof. dr hab. med. Piotr Trzonkowski  Zakład Immunologii Klinicznej i Transplantologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego: Rola diagnostyki laboratoryjnej w nowoczesnych terapiach komórkowych”.

  2. Mgr Weronika Dąbrowska-Kolasińska, SPS ZOZ Lębork, Prac Diag Lab, Laboratorium Analityczne: "Prokalcytonina jako marker infekcji i stanów zapalnych".

   

  Przewodnicząca Oddziału Gdańskiego PTDL

     dr hab. Agnieszka Jankowska-Kulawy

   

  Przypominam:

  do końca lutego należy opłacić aktualne i zaległe składki (z zaznaczeniem roku), które w roku 2018 wynoszą 100 zł/rok (20 zł – emeryt). Numer konta Oddziału Gdańskiego PTDL nie uległ zmianie.

  Konto PTDL Oddział w Gdańsku, 80-211 Gdańsk, Dębinki 7

  PKO BP 75 1020 1811 0000 0102 0164 7106

 • Anna Raszeja-Specht 13/10/2017 08:31

  Uprzejmie zapraszam na wspólne posiedzenie naukowo-szkoleniowe Gdańskiego Oddziału PTDL oraz Towarzystwa Parazytologicznego,

  które odbędzie się w piątek, 10.11.2017, godz.11.00,  

   Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego,

  ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk (Przymorze, Kampus UG), aula C105 (parter).

  1. Trudności w diagnostyce toksokarozy. Mgr Monika Rudzińska (Katedra Medycyny Tropikalnej i Parazytologii - Krajowy Ośrodek Medycyny Tropikalnej, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk).
   2. Roztocze skórne i tkankowe - zróżnicowanie systematyczne, pasożytnictwo i problemy diagnostyczne. Prof. UG, dr hab. Joanna N. Izdebska (Katedra Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii, Uniwersytet Gdański, Gdańsk).

   

  Przewodnicząca Oddziału Gdańskiego

  dr hab. Agnieszka Jankowska-Kulawy

 • Anna Raszeja-Specht 21/04/2017 18:36

   

  Uprzejmie zapraszam na posiedzenie naukowo-szkoleniowe Gdańskiego Oddziału PTDL, które odbędzie się w dniu 12 maja 2017 o godzinie 11-tej w sali konferencyjnej Willi Eva, ul. Batorego 28.

  - Dr  hab. n. med. Agnieszka Jankowska-Kulawy, Zakład Medycyny Laboratoryjnej KBK GUMed: „Zaburzenia metabolizmu energetycznego w stanach fizjologii i patologii".        

  Przewodnicząca Oddziału PTDL

  Doc. dr n. med. Anna Raszeja - Specht

   

  Na prośbę dr hab. Beaty Szostakowskiej z Katedry Medycyny Tropikalnej i Parazytologii uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych diagnostów,  iż Polskie Towarzystwo Wirusologiczne oraz Zakład Wirusologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy współudziale Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej są organizatorami ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „IV Lubelskie Dni Wirusologiczne”, która odbędzie się w dniach 21-23 września 2017r. w Centrum Kongresowo-Szkoleniowym "Energetyk" w Nałęczowie.

 • Anna Raszeja-Specht 21/03/2017 10:58

  VII KONFERENCJA NAUKOWO - SZKOLENIOWA
  „POMORSKO – MAZURSKIE SPOTKANIA Z DIAGNOSTYKĄ” 2017
  20.04. - 21.04.2017 r.,

  Jurata, hotel WDW „Rewita”, ul. Helska 1

  PROGRAM  KONFERENCJI

  20.04.2017 - CZWARTEK

  9:00 – 11:00     Przyjazd uczestników i zakwaterowanie

  11:30 – 12:30   Otwarcie. Wystawa sprzętu i materiałów. Zwiedzanie wystawy.

  12:30 – 12:45   Powitanie zaproszonych Gości i Uczestników Konferencji - Przewodnicząca Oddziału PTDL w Gdańsku, doc. dr med. Anna Raszeja-Specht

  12:45 – 13:45   Białka – nadzieja diagnostyki laboratoryjnej - prof. dr hab. med. Andrzej Szutowicz, Katedra Biochemii Klinicznej, Zakład Medycyny Laboratoryjnej GUMed

  13:45 – 14:45   Obiad

  15:00 –15:50   Cytometria w ostrych białaczkach – prof. dr hab. n. med. Bogdan Mazur,  Katedra i Zakład Mikrobiologii i Immunologii w Zabrzu

  15:50 –16:40   Diagnostyka laboratoryjna zaburzeń krzepnięcia – czy wiemy już wszystko? - doc. dr n. med. Anna Raszeja-Specht, Katedra Biochemii Klinicznej, Zakład Medycyny Laboratoryjnej GUMed

  16.40-17.00 Przerwa kawowa

  17.00 -17.50   Biochemiczna diagnostyka niewydolności serca – nie tylko peptydy natriuretyczne  prof. dr hab. n. med. Bogdan Solnica, Katedra Biochemii Klinicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

  17.50 -18.10 „TSI – diagnostyka choroby Graves’a-Basedowa”, mgr Izabella Rorbach, Siemens Healthineers

  18:10 – 19:00  Prezentacje firm (stanowiskowe) 

  20:00   Kolacja w plenerze – oby pogoda dopisała!

  21.04.2017 – PIĄTEK

  8:00 – 9.00   Śniadanie

  9:00 – 10:00    Odpowiedź zapalna w chorobach sercowo-naczyniowych – dr hab. n. med. Grażyna Sygitowicz i prof. dr hab. n. med. Dariusz Sitkiewicz, Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej, Katedra Biochemii i Chemii Klinicznej, Warszawski UM

  10.10 - 11.00   Laboratoryjna ocena funkcji wątroby: mnóstwo możliwości, niewiele konkretów? – dr n. med. Włodzimierz Pawłowski, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

  11.00 – 11.30   Przerwa kawowa i wspólne zdjęcie uczestników Konferencji

  11:30 – 11:50   Profil TORCH 10 – nowe narzędzie do oceny statusu immunologicznego kobiety planującej ciążę - mgr Katarzyna Buska, Euroimmun Polska

  11.55 – 12.15   Bo kręci mnie wirowanie… – mgr inż. Ewa Salameh, MPW Med. Instruments

  12.20 – 12.40  Optymalizacja fazy przedanalitycznej – tego warto spróbować! -  dr Aleksander Mazur,  Zakład Mikrobiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Sarstedt

  12.40-13.00 Znaczenie diagnostyczne oznaczania lipokaliny związanej z żelatynazą neutrofili (NGAL) -  mgr Katarzyna Miszczak, Abbott Laboratories Poland  

  13.00  Podsumowanie i zakończenie konferencji

  13:00 – 14:00  Obiad

 • Anna Raszeja-Specht 27/02/2017 19:33

  VII KONFERENCJA NAUKOWO - SZKOLENIOWA
  „POMORSKO – MAZURSKIE SPOTKANIA Z DIAGNOSTYKĄ” 2017
  20.04. - 21.04.2017 r.,

  Jurata, hotel WDW „Rewita”, ul. Helska 1


  PROGRAM  KONFERENCJI

  20.04.2017 - CZWARTEK
  9:00 – 11:00     Przyjazd uczestników i zakwaterowanie
  11:30 – 12:30   Otwarcie. Wystawa sprzętu i materiałów. Zwiedzanie wystawy.
  12:30 – 12:45   Powitanie zaproszonych Gości i Uczestników Konferencji - Przewodnicząca Oddziału PTDL w Gdańsku, doc. dr med. Anna Raszeja-Specht
  12:45 – 13:45   Białka – nadzieja diagnostyki laboratoryjnej - prof. dr hab. med. Andrzej Szutowicz, Katedra Biochemii Klinicznej, Zakład Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  13:45 – 14:45   Obiad

  15:00 –15:50   Cytometria w ostrych białaczkach – prof. dr hab. n. med. Bogdan Mazur,  Katedra i Zakład Mikrobiologii i Immunologii w Zabrzu

  16:00 –16:50   Diagnostyka laboratoryjna zaburzeń krzepnięcia – czy wiemy już wszystko? - doc. dr n. med. Anna Raszeja-Specht, Katedra Biochemii Klinicznej, Zakład Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

  17.00 -17.50   Biochemiczna diagnostyka niewydolności serca – nie tylko peptydy natriuretyczne  prof. dr hab. n. med. Bogdan Solnica, Katedra Biochemii Klinicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

  17:50 – 18:10  Przerwa kawowa

  18:15 – 19:00  Prezentacje firm (stanowiskowe) 

  20:00   Kolacja w plenerze – oby pogoda dopisała!

  21.04.2017 – PIĄTEK
  8:00 – 9.00   Śniadanie
  9:00 – 10:00    Odpowiedź zapalna w chorobach sercowo-naczyniowych – dr hab. n. med. Grażyna Sygitowicz i prof. dr hab. n. med. Dariusz Sitkiewicz, Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej, Katedra Biochemii i Chemii Klinicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

  10.10 - 11.00   Laboratoryjna ocena funkcji wątroby: mnóstwo możliwości, niewiele konkretów? – dr n. med. Włodzimierz Pawłowski, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

  11.00 – 11.30   Przerwa kawowa i wspólne zdjęcie uczestników Konferencji

  11:30 – 11:50   Profil TORCH 10 – nowe narzędzie do oceny statusu immunologicznego kobiety planującej ciążę - mgr Katarzyna Buska, Euroimmun Polska

  11.55 – 12.15   Bo kręci mnie wirowanie… – mgr inż. Ewa Salameh, MPW Med. Instruments

  12.20 – 12.40.  Optymalizacja fazy przedanalitycznej – tego warto spróbować! -  dr Aleksander Mazur,  Zakład Mikrobiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Sarstedt

  12.45 – 13.00  Podsumowanie i zakończenie konferencji

  13:00 – 14:00  Obiad

 • Anna Raszeja-Specht 15/02/2017 10:49

  Uprzejmie zapraszam na posiedzenie naukowo-szkoleniowe Gdańskiego Oddziału PTDL, które odbędzie się w dniu 3 marca 2017 o godzinie 11-tej w sali konferencyjnej Willi Eva, ul. Batorego 28.

   

  1.     Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału – wybory władz Oddziału oraz delegatów na Walny Zjazd we wrześniu 2017 w Krakowie. 

  2.     Dr  n. med. Barbara Kortas - Stempak, Zakład Chemii Klinicznej KAK, GUMed: „Czy weryfikowanie stosowanych przedziałów referencyjnych jest w zakresie możliwości organizacyjnych każdego  laboratorium klinicznego?

   

   

  Przewodnicząca Oddziału PTDL

  Doc. dr n. med.

   Anna Raszeja - Specht

   

   

Copyright © 2004-2018 PTDL