Aktualności » Gdańsk » e-posiedzenie naukowo-szkoleniowe

Agnieszka Jankowska-Kulawy 27/11/2018 09:15

e-posiedzenia naukowo szkoleniowe Oddziału Gdańskiego PTDL

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na posiedzenia naukowo-szkoleniowe organizowane w formie zdalnej.

Raz w miesiącu w godzinach popołudniowych Oddział Gdański PTDL dzięki uprzejmości i pomocy ALAB Laboratoria będzie organizował posiedzenie naukowo-szkoleniowe za pomocą platformy teleinformatycznej. Każdy uczestnik spotkania otrzyma za udział 2 punkty edukacyjne.

Pierwszy wykład internetowy odbędzie się 11 grudnia 2018, o godz. 18.00. Temat wykładu: "Wpływ fazy przedanalitycznej na wiarygodność wyników badań laboratoryjnych".

Wykład przedstawi dr Agnieszka Ćwiklińska z Zakładu Chemii Klinicznej Katedry Analityki Klinicznej GUMed.

Często zadawane pytania

Jak dowiedzieć się o spotkaniu?

Na stronie Oddziału Gdańskiego PTDL oraz na stronie ALAB laboratoria w zakładce Strefa Lekarza/Webinaria znajdzie się link do formularza rejestracyjnego. Można także wejść bezpośrednio na stronę konferencje.alab.com.pl i tam odszukać zakładkę PTDL.

Co potrzebuję aby uczestniczyć w posiedzeniu?

Mamy do wyboru dwie drogi: albo dysponujemy komputerem z dostępem do internetu wyposażonym w głośniki i przeglądarkę internetową albo smartfon – najlepiej ze słuchawkami aby lepiej słyszeć.

W przypadku komputera: może być to komputer stacjonarny lub najwygodniej – laptop. Na komputerze nie trzeba instalować żadnych programów: wystarczy przeglądarka internetu – zalecamy Mozilla Firefox lub Google Chrome w najnowszych wersjach. W przypadku smartfona: należy ściągnąć z Google Play (telefony z systemem Android) lub z Apple Store (iPhony) aplikację Clickmeeting. Telefon musi mieć włączoną transmisję danych lub być podłączony do sieci WiFi (zalecane). Potrzebny jest także własny adres mailowy: na jego podstawie prowadzona jest identyfikacja, rozsyłane są wiadomości o dostępie itd.

Ile kosztuje uczestnictwo?

Samo uczestnictwo jest bezpłatne, uczestnicy ponoszą jednak koszty połączeń internetowych we własnym zakresie.

Kto może uczestniczyć?

Każdy diagnosta: członek oddziału gdańskiego PTDL oraz pracownik grupy ALAB lub zaproszeni przez ALAB inni diagności. Warunkiem uczestnictwa w przypadku członków PTDL jest opłacenie składek.

Liczba miejsc limitowana – decyduje kolejność zgłoszeń dlatego nie należy zwlekać z rejestracją.

Jak zarejestrować się na spotkanie?

Należy wejść na stronę konferencje.alab.com.pl i utworzyć tam swoje konto. Następnie wejść w zakładkę PTDL na tej stronie lub skorzystać z linka umieszczonego na stronie PTDL lub ALAB laboratoria.

Wchodzimy w dane wydarzenie, wypełniamy formularz rejestracyjny podając imię, nazwisko własny adres mailowy (służbowy lub prywatny) oraz określamy się jako członek jednej z trzech kategorii do wyboru: członek Oddziału Gdańskiego PTDL lub pracownik ALAB lub gość ALAB. Rejestracja kończy się 48 godzin przed planowanym posiedzeniem. Natychmiast po rejestracji na podany adres mailowy otrzymają państwo potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia. Na 24 godziny przed posiedzeniem otrzymają Państwo mailowo link do seminarium i 9 cyfrowy numer tzw. numer pokoju.

Nie dostałem powiadomienia na adres mailowy – co robić?

Możliwe, że wysłane potwierdzenie trafiło do folderu ze spamem. Prosimy zatem o sprawdzenie tego folderu czy Państwa program pocztowy nie umieścił tam tego maila.

Jak uczestniczyć w spotkaniu?

W oznaczonym czasie należy albo skorzystać z linka (komputer, laptop) albo uruchomić aplikację Clickmeeting i wpisać 9 cyfrowy numer pokoju. Na ekranie początkowym wpisujemy swoje imię i nazwisko (będzie dużo uczestników a prowadzący chce wiedzieć kto zadaje pytania) i czekamy na rozpoczęcie. Zaczynamy punktualnie!

W trakcie spotkania słuchamy prezentacji i można także zadawać pytania za pomocą ekranu czatu – należy po prostu wpisać pytanie. Prowadzący na pewno na nie odpowie albo na bieżąco albo po prezentacji. Po zakończeniu prezentacji i sesji pytań prowadzący zakończy spotkanie. Wyłączamy wtedy po prostu okno przeglądarki lub wychodzimy z aplikacji na smartfonie.

Punkty edukacyjne

Zgodnie z §3 ust. 2 pkt 6 i w związku z §3 ust. 1 pkt. 5 lit. c rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 lipca 2017 roku w sprawie ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych (Dz.U. poz. 1519) przysługują w związku z udziałem w e-posiedzeniu 2 punkty edukacyjne. Uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa na których podstawie można wpisać punkty do karty ciągłego szkolenia.

Certyfikat otrzymają uczestnicy pod dwoma warunkami: muszą być zalogowane na posiedzenie w trakcie całej prezentacji i pytań a członkowie PTDL dodatkowo muszą mieć opłacone składki. Dopuszczalne spóźnienie w logowaniu: 5 minut od początku prezentacji.

Oglądaliśmy wspólnie posiedzenie. Czy każdy dostanie certyfikat?

Nie. Certyfikat wystawiony będzie tylko tym co indywidualnie się zarejestrowali i uczestniczyli czyli właścicielom zarejestrowanych kont. Każdy musi indywidualnie zalogować się na posiedzenie.

Jak otrzymam certyfikat?

Dwa tygodnie po posiedzeniu zaloguj się na swoje konto w witrynie konferencje.alab.com.pl. Twój certyfikat będzie tam na Ciebie czekał. Wydrukuj go i gotowe.

 

dr hab. Agnieszka Jankowska-Kulawy

Przewodnicząca Oddziału Gdańskiego PTDL

Copyright © 2004-2018 PTDL