Aktualności » Gdańsk » Informacja o logowaniu do wykładu 30.01.2021

Agnieszka Jankowska-Kulawy 20/01/2021 12:21

Posiedzenia naukowo szkoleniowe Oddziału Gdańskiego PTDL-ALAB

Zapraszamy na posiedzenia naukowo-szkoleniowe organizowane w formie zdalnej.

Jak dowiedzieć się o spotkaniu?

Na stronie Oddziału Gdańskiego PTDL oraz na stronie ALAB laboratoria w zakładce Strefa Lekarza/Webinaria znajdzie się link do formularza rejestracyjnego. Można także wejść bezpośrednio na stronę konferencje.alab.com.pl i tam odszukać zakładkę PTDL.

Co potrzebuję aby uczestniczyć w posiedzeniu?

Mamy do wyboru dwie drogi: albo dysponujemy komputerem z dostępem do internetu wyposażonym w głośniki i przeglądarkę internetową albo smartfon – najlepiej ze słuchawkami aby lepiej słyszeć.

W przypadku komputera: może być to komputer stacjonarny lub najwygodniej – laptop. Na komputerze nie trzeba instalować żadnych programów: wystarczy przeglądarka internetu – zalecamy Mozilla Firefox lub Google Chrome w najnowszych wersjach. W przypadku smartfona: należy ściągnąć z Google Play (telefony z systemem Android) lub z Apple Store (iPhony) aplikację Clickmeeting. Telefon musi mieć włączoną transmisję danych lub być podłączony do sieci WiFi (zalecane). Potrzebny jest także własny adres mailowy: na jego podstawie prowadzona jest identyfikacja, rozsyłane są wiadomości o dostępie itd.

Ile kosztuje uczestnictwo?

Samo uczestnictwo jest bezpłatne, uczestnicy ponoszą jednak koszty połączeń internetowych we własnym zakresie.

Kto może uczestniczyć?

Każdy diagnosta: członek Oddziału Gdańskiego PTDL oraz pracownik grupy ALAB lub zaproszeni przez ALAB inni diagności. Warunkiem uczestnictwa w przypadku członków PTDL jest opłacenie składek.

Liczba miejsc limitowana –decyduje kolejność zgłoszeń dlatego nie należy zwlekać z rejestracją.

Jak zarejestrować się na spotkanie?

Należy wejść na stronę konferencje.alab.com.pl i utworzyć tam swoje konto. Następnie wejść w zakładkę PTDL na tej stronie lub skorzystać z linka umieszczonego na stronie PTDL lub ALAB laboratoria.

Wchodzimy w dane wydarzenie, wypełniamy formularz rejestracyjny podając imię, nazwisko własny adres mailowy (służbowy lub prywatny) oraz określamy się jako członek jednej z trzech kategorii do wyboru: członek Oddziału Gdańskiego PTDL lub pracownik ALAB lub gość ALAB. Rejestracja kończy się 48 godzin przed planowanym posiedzeniem. Natychmiast po rejestracji na podany adres mailowy otrzymają Państwo potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia. Na 24 godziny przed posiedzeniem otrzymają Państwo mailowo link do seminarium i 9 cyfrowy numer tzw. numer pokoju.

Nie dostałem powiadomienia na adres mailowy – co robić?

Możliwe, że wysłane potwierdzenie trafiło do folderu ze spamem. Prosimy zatem o sprawdzenie tego folderu czy Państwa program pocztowy nie umieścił tam tego maila. 

Jak uczestniczyć w spotkaniu?

W oznaczonym czasie należy albo skorzystać z linka (komputer, laptop) albo uruchomić aplikację Clickmeeting i wpisać 9 cyfrowy numer pokoju. Na ekranie początkowym wpisujemy swoje imię i nazwisko (będzie dużo uczestników a prowadzący chce wiedzieć kto zadaje pytania) i czekamy na rozpoczęcie. Zaczynamy punktualnie!

W trakcie spotkania słuchamy prezentacji i można także zadawać pytania za pomocą ekranu czatu – należy po prostu wpisać pytanie. Prowadzący na pewno na nie odpowie albo na bieżąco albo po prezentacji. Po zakończeniu prezentacji i sesji pytań prowadzący zakończy spotkanie. Wyłączamy wtedy po prostu okno przeglądarki lub wychodzimy z aplikacji na smartfonie.

Punkty edukacyjne

Uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa na których podstawie można wpisać punkty do karty ciągłego szkolenia. Będzie przeprowadzona ankieta (test) więc będą to twarde punkty edukacyjne.

Certyfikat otrzymają uczestnicy pod dwoma warunkami: muszą być zalogowane na posiedzenie w trakcie całej prezentacji i pytań a członkowie PTDL dodatkowo muszą mieć opłacone składki. Dopuszczalne spóźnienie w logowaniu: 5 minut od początku prezentacji.

Oglądaliśmy wspólnie posiedzenie. Czy każdy dostanie certyfikat?

Nie. Certyfikat wystawiony będzie tylko tym co indywidualnie się zarejestrowali i uczestniczyli czyli właścicielom zarejestrowanych kont. Każdy musi indywidualnie zalogować się na posiedzenie.

Jak otrzymam certyfikat?

Dwa tygodnie po posiedzeniu zaloguj się na swoje konto w witrynie konferencje.alab.com.pl. Twój certyfikat będzie tam na Ciebie czekał. Wydrukuj go i gotowe.

Copyright © 2004-2022 PTDL