Aktualności » Kielce » Pożegnanie

Beata Borkowska 19/05/2014 04:09

Z wielkim żalem żegnamy Panią dr Małgorzatę Sławiec-Sułek, która odeszła od nas po długiej chorobie.

    Pani doktor przez wiele lat kierowała laboratorium szpitalnym w Skarżysku-Kamiennej. Razem z dr Bronisławem Machurą przyczyniła się do powstania Kieleckigo Oddziału PTDL. W latach 90-tych pełniła funkcję Konsultanta Wojewódzkiego ds. Analityki. Była osobą niezwykle życzliwą dla wszystkich, z którymi współpracowała, zawsze chętnie służyła swoją pomocą. Mocno wspierała osoby chcące podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, dla wielu osób była kierownikiem specjalizacji z analityki klinicznej. Prowadziła staże specjalizacyjne. Za całokształt swoich dokonań została uhonorowana w roku 2012 przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych  odznaczeniem: "Zasłużony dla medycznej diagnostyki laboratoryjnej".

Środowisko diagnostów laboratoryjnych województwa świętokrzyskiego bardzo wiele zawdzięcza Pani dr Małgorzacie Sławiec-Sułek. Z wielkim żalem ją żegnamy i zapewniamy o naszej pamięci.

Msza pogrzebowa odbędzie się w dniu dzisiejszym tj. 19.05.2014r. o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej ul. Wileńska 33.

Copyright © 2004-2021 PTDL