Aktualności » Zarząd

 • Anna Mertas 02/06/2020 00:00

  Zarząd Główny PTDL niniejszym informuje o wydarzeniu szkoleniowym, które odbędzie się w formie webinarium:
  TERMIN:   5 CZERWCA 2020, GODZINA 18:00
  WYKŁADOWCA: PROF.DR HAB. MAREK  RADZIWON - KRAJOWY KONSULTANT DS. TRANSFUZJOLOGII KLINICZNEJ
  TEMAT WYKŁADU: PRZECIWCIAŁA NEUTRALIZUJĄCE PRZECIW SARS-COV-2

  O WEBINARIUM:
  Marzenie nas wszystkich – odporność na zachorowanie na COVID-19 – na dziś niestety niespełnione.
  Jest jednak termin "klucz", który pozwala na rozpoczęcie merytorycznej dyskusji i poszukiwań: PRZECIWCIAŁA NEUTRALIZUJĄCE.
  Czym są, jak powstają i działają oraz jak można je wykorzystać? Czy warto je mieć? Jak zbadać ich obecność i ocenić ilość? Jak je zdobyć i używać? Co oznaczają w aspekcie osobniczym i populacyjnym? Dlaczego interesuje się nimi służba krwi? Czy powinny budzić strach, czy nadzieję?
  Na te i na wiele innych pytań odpowiada Pan Profesor Piotr Radziwon, Krajowy Konsultant ds. Transfuzjologii Klinicznej, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
  LINK DO REJESTRACJI UCZESTNICTWA W WEBINARIUM:

  Serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa w webinarium, 
  Anna Mertas

 • Anna Mertas 01/06/2020 00:00

  Zamieszczając poniżej zaproszenie Firmy Mindray na webinarium w dniu 3 czerwca br. zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniau szkoleniowym.

  Anna Mertas

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Szanowni Państwo!

  Nawiązując do poprzedniego webinarium, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, serdecznie zapraszamy na już trzecie spotkanie dla Diagnostów laboratoryjnych.

  Jesteśmy dumni, że zaproszenie do trzeciej edycji przyjęli wybitni polscy naukowcy dziedzin: wirusologii, immunologii, mikrobiologii, diagnostyki laboratoryjnej, epidemiolodzy i klinicyści, którzy podzielą się swoją najnowszą wiedzą oraz doświadczeniami zdobytymi na przestrzeni ostatnich tygodni pracy z diagnostyką wirusa SARS-Cov-2.

  W czasie webinarium będzie możliwość zadawania pytań na żywo, a całość prowadzona będzie wyłącznie w języku polskim.

  Panel ekspercki:

  Organizacja pracy laboratorium analitycznego po pandemii COVID-19

  Kiedy: 3.06.2020 r. w godz.: 17:00–18:30

  Rejestracja do webinarium pod linkiem: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_21gkjPDGTKiUqUmCb8391w

  Do zobaczenia w najbliższą środę!

 • Bogdan Solnica 18/04/2020 21:38

  Panel ekspercki dla Polski: 
  Diagnostyka i praca laboratorium w czasie pandemii COVID-19
   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nagraniem webinaru adresowanego do diagnostów laboratoryjnych w Polsce, który odbył się 8 kwietnia. 
  Swoimi najnowszymi doświadczeniami na temat pracy w laboratorium w czasie pandemii COVID-19 podzielili się eksperci z Chin, Włoch oraz Polski. 

 • Anna Mertas 09/04/2020 00:00

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju została podjęta decyzja o odwołaniu konferencji "Medycyna Laboratoryjna 2020" zaplanowanej w czerwcu br. w Józefowie k.Warszawy.

  Anna Mertas

  prezes Zarządu Głównego PTDL

 • Iwona Bil-Lula 03/04/2020 20:10

 • Anna Mertas 11/03/2020 10:47

  Szanowni Państwo,

  mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną oraz komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 marca br. rekomendujący  odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne niniejszym informuję, że zaplanowana przez Zarząd Główny PTDL w Małej Wsi konferencja "Wiosenne inspiracje diagnostyczne" nie odbędzie się w terminie 25-27.03.br.

  Obecnie intencją prowadzonych przez Zarząd Główny PTDL działań organizacyjnych jest przeniesienie zaplanowanego programu konferencji do realizacji w terminie 8-10.09.br. w tym samym ośrodku hotelowo-konferencyjnym. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy zostaną poproszeni drogą mailową o potwierdzenie swojego uczestnictwa w konferencji. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w konferencji wpłacona opłata uczestnictwa zostanie zwrócona. 

  Z poważaniem,

  Anna Mertas

  prezes Zarządu Głównego PTDL

 • Anna Mertas 06/03/2020 00:00

  Szanowni Państwo,

  mając na uwadze komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 marca br. rekomendujący  odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne, niniejszym informuję o odwołaniu organizowanej przez Zarząd Główny PTDL konferencji  „Przygotowywane zalecenia PTDL dla praktyki klinicznej i diagnostyki laboratoryjnej” zaplanowanej w dniu 18 marca br.   w programie odwołanej tegorocznej edycji Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab w Warszawie.

  Program merytoryczny odwołanej konferencji, dotyczacy zaleceń przygotowywanych przez Grupy Robocze powołane przez Zarząd Główny PTDL, zostanie zrealizowany w programie konferencji "Warszawska Jesień Diagnostyczna" organizowanej przez Oddział PTDL w Warszawie  w dniach 22-23.10.2020 r. Tych z Państwa, którzy planowali udział w odwołanej konferencji serdecznie zapraszam do udziału w październikowej konferencji Oddziału PTDL w Warszawie, której program i szczegóły organizacyjne (warunki udziału i rejestracji uczestnictwa) zostaną zamieszczone na niniejszej stronie internetowej w terminie późniejszym.

  Anna Mertas

  prezes Zarządu Głównego PTDL

   

   

   

   

 • Sławomir Białek 18/02/2020 00:00

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, iż w wyniku braku wolnych miejsc rejestracja na sympozjum WIOSENNE INSPIRACJE DIAGNOSTYCZNE została zakończona. 

  /-/ dr Sławomir Białek
  Sekretarz
  ZG PTDL

   

 • Iwona Bil-Lula 03/02/2020 16:31

 • Bogdan Solnica 30/01/2020 23:01

  Szanowni Państwo,

  mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w organizowanym przez Zarząd Główny PTDL sympozjum naukowo-szkoleniowym pod hasłem: „Wiosenne inspiracje diagnostyczne”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-27 marca 2020 r. w centrum konferencyjnym Pałac Mała Wieś (ok 50 km od centrum Warszawy) i jest dedykowane Kierownikom Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych. Program będzie obejmował aktualne zagadnienia z zakresu immunologii, gastroenterologii, nefrologii, a także odrębną sesję dla kierowników poświęconą wybranym aspektom prawnym i wyzwaniom statystycznym. W ramach sympozjum zostanie zrealizowany kurs, którego zaliczenie pozwoli na uzyskanie twardych punktów edukacyjnych. Rolę sponsora objęła firma DIaSorin Poland sp. z o.o. 
  Więcej szczegółów wkrótce, a już dziś sugeruję Państwu wpisanie tego wydarzenia w swoich kalendarzach. Zapraszam do udziału, wiosna inspiruje.

  Anna Mertas

   

Copyright © 2004-2020 PTDL