Aktualności » Zarząd » KONFERENCJA "ASPEKTY ANALITYCZNE I KLINICZNE ZABURZEŃ FUNKCJI NEREK W CUKRZYCY I CHOROBACH UKŁADU KRĄŻENIA"

Bogdan Solnica 03/07/2008 16:02

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej „Aspekty analityczne i kliniczne zaburzeń funkcji nerek w cukrzycy i chorobach układu krążenia”, która odbędzie się w dniach 17-19 września 2008 w Pałacu w Sieniawie.

Konferencja poświęcona jest dysfunkcji nerek towarzyszącej chorobom cywilizacyjnym, lub będącej ich powikłaniem. Z założenia przeznaczona jest dla pracowników medycznych laboratoriów diagnostycznych i ma na celu przedstawienie zawartego w tytule problemu zarówno z punktu widzenia różnych dyscyplin klinicznych oraz lekarza pierwszego kontaktu, jak i możliwości laboratoryjnych. W okresie powstawania nowych pojęć jak kardio-diabetologia czy nefro-kardiologia organizatorom szczególnie zależy na wykazaniu konieczności integracji różnych dziedzin medycyny dla osiągnięcia optymalnego efektu opieki zdrowotnej. Udział w Konferencji potwierdzili znani wykładowcy-klinicyści oraz przedstawiciele diagnostyki laboratoryjnej.
Za udział przyznawane są punkty edukacyjne.

Organizator:
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej Oddział w Rzeszowie

Informacje bieżące i zgłoszenia od 6 lipca na stronie:

www.ptdl-sieniawa-2008.pl

Copyright © 2004-2022 PTDL