Konferencja IV Mazowiecki Dzień Diagnosty Laboratoryjnego 27.05.2026

IV MAZOWIECKI DZIEŃ DIAGNOSTY LABORATORYJNEGO

 

Konferencja naukowo-szkoleniowa

Medycyna laboratoryjna jako filar zapewnienia jakości i innowacji diagnostycznych w szpitalu

Organizowana w ramach obchodów 100 lecia Wydziału Farmaceutycznego WUM

 

Warszawa, 27 maja 2026 r.

 

 

HONOROWY PATRONAT

Prof. dr hab. Rafał Krenke

Jego Magnificencja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Mariusz Frankowski

Wojewoda Mazowiecki

 

PATRONAT

Prof. dr hab. Piotr Luliński

Dziekan Wydziału Farmaceutycznego

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Miejsce konferencji: Aula wykładowa, Wydział Farmaceutyczny WUM,ul. Banacha 1, 02-097 Warszawa

 

Program Konferencji

 

16:30 – 16:40 Rejestracja uczestników
16:40 – 16:50 Uroczyste otwarcie Konferencji.

Wystąpienia zaproszonych gości.

16:50-17:00 Wręczanie dyplomów dla zasłużonych diagnostów laboratoryjnych
17:00 – 17:20 Krótkoterminowa mobilność jako narzędzie budowania współpracy między laboratoriami

Dr Agnieszka Ochocińska

Zakład Biochemii Klinicznej; Instytut-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka

17:20 – 17:40 Nowe standardy w diagnostyce laboratoryjnej stwardnienia rozsianego – dlaczego nie warto zostawać w tyle

Dr Paweł Kozłowski

Zakład Medycyny Laboratoryjnej WUM

Laboratorium CSK, UCK WUM

17:40 – 18:00 Monitorowanie błędów przelaboratoryjnych jako wypełnienie standardu akredytacyjnego

Prof. dr hab. Olga Ciepiela
Zakład Medycyny Laboratoryjnej WUM

Laboratorium CSK, UCK WUM

18:00 – 18:05 Zakończenie Konferencji
18:05– 18:15 Przerwa kawowa
18:15 – 19:45 Walne zebranie członków oddziału warszawskiego PTDL
  Sprawozdanie Przewodniczącej Oddziału w latach 2022-2026

Sprawozdanie Skarbnika Oddziału w latach 2022-2026

Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej w latach 2022-2026

Głosowanie nad udzieleniem absolutorium

Wybory nowego Przewodniczącego

Wybory Członków Zarządu

Wybory Komisji Rewizyjnej

Wybory delegatów na XXI Zjazd PTDL w Białymstoku

 

Za udział w Konferencji diagnostom laboratoryjnym przysługują 2 punkty edukacyjne. Za udział w Konferencji technikom analityki i innym pracownikom MLD wymienionym w Rozdziale 2 Art.5 Ustawy o Medycynie Laboratoryjnej z dnia 15 września 2022 przysługują 2 pkt edukacyjne.